Peripheral Neuropathy Causes Pdf

Subtitles by HeyItsSM M lr t t them dicka q ti e di. Bota nuk sht e gjitha me rreze dielli dhe ngjyra sht nj vend i keq e i shpifur, dhe mua s’m intereson sa i fort je ti,ajo do t t godasi n gjunjt e tu dhe do t t mbaj atje prgjithmon nse ti e lejon. Ti,un,askush do t godas aq fort sa jeta. Por nuk ka lidhje sa fort ti godet. ka lidhje sa fort t godasin,dhe t vazhdosh prpara. sa shum ti mund t durosh,dhe t vazhdosh prpara.

Kshtu FITON. Dhimbja sht e prkohshme. Mund t zgjasi nj minut ,ose nj or,ose nj dit ose mbase dhe nj vit, por me kalimin e kohs,do t largohet dhe dicka tjetr do t’ja marri vendin. Por nse un dorzohem,do t zgjasi prgjithmon. Diferenca pr nj gabim sht kaq e vogl, dua t them nj gjysm hapi i br shum hert ose shum von dhe ti nuk e prfundon dot. Nj gjysm sekondi shum e vonuar ose e shpejt dhe ti nuk e kap dot. Centimetrat q na nevojiten jan kudo rreth nesh.

Ato jan n cdo pushim t nj loje,cdo minute,cdo sekond. Ti ke nj ndrr,ti duhesh ta mbrosh at. Njerzit nuk mund t bjn nj gj vet dhe t thon ty q s’mundesh. Nse do dicka,shko merre.Pik. Mos ki frik t dshtosh. Nuk mund t fitosh gjithmon por mos ki frik t marrsh vendime. Ti duhet t besosh q nj gje e ndryshme mund t ndodhi. Ai q thot ‘mundem’ dhe ai q thot ‘nuk mundem’, zakonisht kan t dy t drejt. Shumica prej jush thon q duan t bhen t suksesshm. Por ju nuk e doni aq shum.

Why Do We Fall Motivational Tutorial

Ju vetm e doni pak. Ju nuk e doni m shum sa doni t festoni. Nuk e doni aq shum sa doni t jeni t mrekullueshm. Shumica prej jush nuk e doni suksesin aq sa doni gjumin. Frika jon m e madhe nuk sht q ne jemi t paprshtatshm. Frika jon m e madhe sht q ne jemi aq t fuqishm q nuk mund t matet. sht drita jin dhe jo errsira jon ajo q na tremb m shum. Duhet t grmoni shum shum thell dhe t pyesni veten ‘Kush do q t bhesh’.

Kuptojeni vet cfar t bn t lumtur, pa marr parasysh sa e cmendur mund t’iu duket t tjerve. Bj nj zgjedhje. Vetm vendos, cfar do t jet,si do t jet dhe si do ta bsh. Vetm vendos. Pse jo Pse nuk mund t jem un MVPLojtari M i Vlefshm n lig Pse nk mund t jem lojtari m i mir n lig Nuk e kuptoj pse.Pse,pse nuk mund ta bej un at Cfar i the fmijs Nuk ka lidhje sa shum godet. Ka lidhje sa fort t godasin,dhe t vazhdosh prpara.Sa shum mund t durosh dhe t vazhdosh.prpara.

Ngrihu. Ngrihu. Ngrihu dhe mos i dorzo kurr. Mund t rrim ktu dhe t vritemi ose mund t luftojm pr rrugn ton drejt drits. Mund t largohemi nga ferri, nga nj centimetr me kalimin e kohs. T jesh n gjendje n cdo moment t sakrifikosh cfar ti je pr cfar do t bhesh. Shumica prej jush nuk do t jen t suksshm sepse kur studioni dhe lodheni,dorzoheni. ‘Un nuk jam mir n matematik.’ Ke t drejt sepse ti nuk studion. ‘Un nuk jam mir n shkrim. Sepse nuk ke shkruar asnjher. Talentin ti e ke n natyr,.

Aftsia zhvillohet vetm me or dhe or dhe or praktike t asaj q mund t bsh. Nse ti nuk po e bn jetn e nj tjetri m t mir, ather po harxhon kohn tnde. Mos qaj q t dorzohesh,qaj q t vazhdosh. Mos qaj q t dorzohesh, ti je tashm me dhimbje,merr at q do nga ajo. Nse e di q ia vlen ather merre at gj q ia vlen. Por duhet t jesh gati t marrsh goditjet dhe jo t besh me gisht duke thn q ti nuk je ai q do t bhesh pr shkak t tij,asaj ose gjithkushi.

Vetm nj frikacak e bn at dhe ti nuk je. Ti je m mir se aq. Cdo dit sht nj dit e re, cdo moment sht nj moment i ri, kshtu q ti duhet t dalsh dhe t’i tregosh atyre q un jam nj specie e ndryshme, TANI! Un do ju tregoj sa i madh jam. N kapitullin e 17t t St.Luke sht shkruar q mbretria e Zotit sht brenda nj njeriu Jo nj njeriu,ose nj grup njerzish por brenda Gjith njerzve. Brenda teje! Ju njerz keni fuqin, fuqin t krijoni makina,.

Leadboard Category: Neuropathy Home Remedy

Leave a Reply