Neuropathy Pictures

Translator Hysen Muja Reviewer Helena Bedalli Pershendetje, emri im eshte Cameron Rusell dhe per pak kohe kam qene modele. ne fakt prej 10 vjetesh. Kam pershtypjen qe egziston nje tension i sikletshem ne salle ne kete moment sepse nuk duhej te kisha veshur kete fustan. Te qeshura Per fat te mire kam sjelle dicka per tu ndryshuar. Ky do te jete ndryshimi i pare i veshjes ne skenen e TED, keshtu qe ju jeni me fat te jeni deshmitare te kesaj skene. Nese disa nga femrat do te tmerrohen mbasi te mbaroj,.

Nuk keni pse te me tregoni tani se do ta zbuloj me vone ne twitter. Te qeshura Dua te shenoj qe jam disi e privilegjuar qe jam gjendje te transformoj ate cfare mendoni per mua ne nje kohe prej 10 sekondash. Jo gjithkush mund ta arrije kete. Keto taka jane shume te parehatshme, gje e mire pasi nuk do i vishja. Pjesa me e veshtire eshte kalimi i trikos mbi koken time, sepse pikerisht ne kete moment do qeshnit me mua, keshtu qe mos beni asgje sa eshte mbi koken time.

Bukur Perse e bera gjithe kete Ishte e veshtire bukur per fat jo aq e veshtire sa kjo Imazhi eshte fuqi, por gjithashtu imazhi eshte siperfaqesor. Une arrita te transformoj cka ju mendonit per mua ne 6 sekonda. Dhe ne kete fotografi, ne fakt une nuk kam patur kurre nje te dashur ne jeten reale isha komplet ne siket, dhe fotografi me kerkonte ti jepja hark shpines and te fusja duart e mia ne floket e atij djali. Dha padyshim, pervec oeracionit, ose nxirjes fallso qe bera para dy ditesh per pune,.

Cameron Russell Looks arent everything. Believe me, Im a model.

Jane te pakta gjerat qe mund te bejme per te transformuar si dukemi dhe paraqitja e jashtme edhe pse siperfaqesore dhe e pandryshueshme, ka nje impakt te madh ne jeten sone. Keshte qe sot, per mua, te qenit pa frike do te thote e ndershme. Dhe jam ne kete skene sepse jam modele. Jam ne kete skene sepse jam nje femer e bardhe dhe e bukur, dhe ne industrime time ne e quajme nje femer sexi. Dhe do ti pergjigjem pyetjes qe njerezit me bejne gjithmone, por me te verteten. Pyetja e pare eshte, si u bera nje modele.

Dhe une gjithmone thoja, Oh, isha nje zbulim, por kjo nuk do te thote asgje. Rruga e vertete me te cilen u bera modele eshte fitova nje llotari gjenetike, dhe jam trashegimtare e ligjshme dhe ndoshta ju jeni kureshtar se cfare trashegimie. Per shekujt e fundit ne kemi perfituar bukuri jo thjesht si shendet dhe rini dhe faktin qe jemi te programuara biologjikisht per tu admiruar, por gjithashtu si te shtatlarta, figura fine dhe feminilitet dhe lekure te bardhe. Dhe kjo eshte nje trashegimi qe eshte ndertuar enkas per mua, dhe eshte nje trashegimi nga e cila une kam perfituar.

Dhe di qe ka persona ne audience qe jane skeptike ne kete pike, dhe ndoshta jane disa fashonista, si, Wait. Naomi. Tyra. Joan Smalls. Liu Wen. E para ju pergezoj mbi njohurite tuaja mbi modelet. Shume impresive. Te qeshura Por per fat te keq duhet t’iu informoj ju se ne 2007, nje student Ph.D. shume i inspiruar i NYU numeroi te gjitha modelet ne piste, cdo njeren prej tyre qe u punesua, dhe nga te 677 modelet e punesuara, vetem 27 ose me pak se 4 ishin jo te bardha.

Pyetja tjeter qe njerezit me bejne gjithmone eshte A mund te behem nje modele kur te rritem Dhe pergjigja eshte, Nuk e di,nuk jam une ajo qe e vendos Por pergjigje e dyte, te cilen dua vertete ti jap ketyre vajzave te vogla eshte, Pse E di cfare Ti mund te behesh gjithcka. Mund te behesh presidente e Shteteve te Bashkuara te Amerikes, ose shpikesi i internetit te ardhshem ose nje nixha kardiothoratic kirurg poet, gje qe do te ishte e mrekullueshme sepse do te ishe e para. Te qeshura Dhe nese pas kesaj liste te gjate do te thone,.

Jo,jo Cameron, dua te behem nje modele atehere do ti thoja Behu drejtoresha ime Sepse une nuk vendos asgje, dhe mund te behesh kryeeditori i American Vogue ose CEO i HM, ose Steven Meisel i ardhshem. Duke thene qe deshiron te behesh modele kur te rritesh eshte njesoj si te thuash deshiron te fitosh llotarine kur te rritesh. Eshte jashte kontrollit tuaj, dhe eshte fantastike dhe nuk eshte nje rruge per karriere. Do demostroj per ju nje dije te akumuluar ne 10 vjet si modele, sepse ne ndryshim me kirurgun kardiothoracic,.

Mund te demostrohet menjehere, qe tani. Nese fotografi eshte pikerisht atje dhe drita eshte pikerisht ketu,si nje HMI e kendshme dhe klienti thote, Cameron, ne duam nje shkrepje ne ecje e siper atehere kjo kembe shkon e para,kendshem dhe gjate, kjo dore shkon prapa,dora tjeter shkon para koka eshte pak lart,dhe ti shkon poshte e lart vazhdon ta ribesh dhe shikon pas tek shoku imagjinar 300, 400, 500 here. Te qeshura Do jete dicka si kjo. Ndoshta me pak i pakendshem se ai i mesit. Ishte sikur, nuk e di se cfare ndodhi.

Per fat te keq pasi shkoni ne shkolle dhe pasi te keni nje rezyme dhe te keni bere disa pune, nuk mund te thoni asgje me shume dhe nese thoni qe kerkoni te beheni presidenti i Shteteve te Bashkuara por rezymeja juaj thote, modele per veshje te brendshme10 vjet njerezit do t’ju veshtrojne me ironi. Pyetja tjeter te cilen me pyesin gjithmone eshte, A i perpunojne te gjitha fotografite Dhe po, pak a shume te gjitha fotografite perpunohen, por ky eshte nje detaj i vogel ai asaj qe ndodh. Kjo eshte fotografia e para qe kam bere,.

Dhe eshte hera e pare qe kam veshur nje bikini, edhe akoma nuk me kishin filluar periodat. E kuptoj qe jane gjera personale, por une isha nje vajze e re. Keshtu dukesha disa muaj me pare me gjyshen time. Ja ku jam ne te njejten dite ne kete shkrepje. Shoqja ime duhej te vinte me mua. Ketu jam ne nje feste pizhamesh pak dite para fotove per French Vogue. Ja ku jam me skuandren e futbollit dhe ne revisten V. Dhe ja ku jam sot. Dhe shpresoj qe te kuptoni qe.

Keto fotografi nuk jane fotografite e mia. Keta jane perpunime, dhe jane perpunime nga nje grup profesionistesh, nga parukiere dhe artiste makjazhi dhe fotograf dhe stiliste dhe nga gjithe asistentet e tyre dhe parapunime e paspunime dhe ata ndertuan kete. Kjo nuk jam une. Pyetja tjeter te cilen gjithmone me pyesin eshte, A merr gjera falas Kam shume kepuce me taka 8 inc te cilat nuk i vesh kurre, pervecse me heret, por gjerat falas qe kam marre jane gjera qe i kam marre ne jeten reale dhe jane gjera te cilat nuk na pelqen te flasim.

Jam rritur ne Cambridge dhe njehere u futa ne nje dyqan por kisha harruar parate dhe ata me dhuruan nje fustan falas. Kur kam qene adoleshente,isha ne makine bashke me nje shoqe e cila ishte nje shofere shume e keqe dhe kaloi me te kuqe dhe patjeter qe u ndaluam dhe u desh vetem te thonim Oficer, na fal dhe keshtu shpetuam. Dhe arrita keto 3 gjera gratis nga aparenca ime dhe jo nga cila jam, dhe ka njerez qe paguajne per shkak te aparences dhe jo per shkak se cilet jane.

Une jetoj ne New York dhe vitin e kaluar nga 140 000 adoleshente te ndaluar e kontrolluar 86 prej tyre ishin me Ngjyre ose Latin dhe shumica e tyre ishin djem te rinj. Dhe ka gjithsej 177 000 djem me ngjyre dhe Latin ne New York dhe per ta eshte e pakuptimte pyetja A do ndalohem por Sa here do te ndalohem Kur do ndalohem Kur po kerkoja material per kete fjalim arrita te konstatoja se nga vajzat 13 vjecare ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes 53 nuk pelqejne trupin e tyre,.

Dhe kjo perqindje shkon ne 78 per moshen 17 vjecare. Pyetja e fundit te cilen me pyesin eshte Si eshte te jesh nje modele Dhe mendoj se pergjigja te cilen kerkojne eshte Nese je pak e lezecme dhe nese ke floke te shndritshem do jesh e lumtur dhe e mrekullueshme. Dhe kur jemi ne prapaskene, japin nje pergjigje qe ndoshta do ngjasonte ne kete menyre Ne themi Eshte vertete e mrekullueshme te shetisesh, eshte e mrekullueshme te shkosh ne pune njerez me kreativitet, te inspiruar dhe apasionante Te gjitha keto jane te verteta por jane vetem gjysma e historise.

Sepse gjeja e vetme qe nuk themi para kameras qe nuk kam thene asnjehere para kameras eshte Jam e pasigurte Jam e pasigurte pasi me duhet te mendoj se si dukem cdo dite. Dhe nese ndonjehere do pyesni veten Nese kam kembe me te holla dhe floke me te shndritshem, a do jem me e lumtur ju mjafton te takoni nje grup modelesh sepse ata kane kembet me te holla dhe floket me te shendritshem dhe rrobat me te bukura dhe ndoshta ata jane femrat me te pasigurta fizikisht ne planet.

Kur po pergatisja kete fjalim,ishte shume e veshtire te vendosja nje balance te drejte sepse ne nje ane ishte shume e parehatshme te dilja ketu e te thoja Shiko une i kam perfituar gjithe keto te mira dhe ndjehesh vertet e parehatshme ta ndjekesh dhe nuk me ben gjithmone te lumtur. Shume here eshte e veshtire te zhbehet tradita e shtypjes dhe racizmit gjinor kur une jam nje nga perfitueset me te medha. Por gjithashtu jam e lumtur dhe e nderuar te jem ketu dhe mendoj se ishte dicka e bukur qe duhej te vija.

Leadboard Category: Neuropathy Home Remedy

Leave a Reply